עדכונים מהבלוג

הכניסו את כתובת המייל לקבלת עידכונים מהבלוג:
Loading
יולי 19, 2017

בסוף חודש יוני האחרון חווינו התרגשות גדולה.

מחזור הלימודים הראשון שלנו סיים את לימודיו במסלול להנהגת הבריאות, כך זה נראה באותו יום:

בוגרי המסלול – מחזור ראשון, עם תעודות הסיום

שלוש שנים של למידה, חקירה והתנסות,  ובחינת "בריאות קהילתית" על שלל היבטיה, ימי עיון מרתקים עם מנחים שונים, היכרות עם פרויקטים מעוררי השראה, רעיונות ליזמויות שונות הגיעו לסיומן, והבוגרים הראשונים של המסלול להנהגת הבריאות יצאו לדרך (התרגשות, כבר אמרנו?)

לאחר הפרידה המרגשת לקחנו רגע קל לנשום, ורק רגע אחד, כיוון שאנו שקועים בעיצומם של שיפוצים.

במהלך שלוש שנות קיומו של "המרכז להנהגת הבריאות", מעידים המבקרים הקבועים שלנו (הסטודנטים היקרים, המגיעים אלינו ממקומות שונים ברחבי הארץ) וגם אלה המזדמנים (במקרה או שלא במקרה) כי יש כאן, אצלנו, במרכז, אווירה מיוחדת.

אולי אלה מדפי העץ , או הספרים הרבים המאכלסים את המדפים, אולי הפוסטרים התלויים על הקיר, שעיצבו ויצרו הסטודנטיות ממחזור הלימודים הקודם (זה שפתח את הדרך למסלול, עוד בטרם היה מרכז), ואולי זו תחושה שכאן קורה משהו קצת אחר…

אלא שבשנה האחרונה, כשקבוצת הסטודנטים הלכה וגדלה, והצטופפות של 20 משתתפים במטבח הלימודי הפכה לוחצת, כשנאלצנו לסרב לקבל קבוצות גדולות לפעילות זו אחרת, מפאת חוסר מקום, הבנו שהמרחב, בו אנו פועלים, הפך להיות "קטן עלינו".

בשנה האחרונה חיפש ד"ר אורי מאיר-צ'יזיק (מנהל "המרכז להנהגת הבריאות") מרחב חדש, ומצא אותו במטבח הישן של קיבוץ נווה איתן. בימים אלה עובר המקום שיפוצים כדי להתאימו למרחב הלימודי החדש: הוסרו המתקנים הישנים ששימשו להכנת האוכל הקיבוצי, חורי ניקוז מולאו, מרצפות חדשות הונחו.

    

כשעוד היה לנו חוף ים במרכז החדש…

אותו המקום לאחר הריצוף…

לאחר שיסתיים שלב השיפוץ הראשוני, נחל בשיפוץ הפנימי שלנו ובהעברת הציוד, במטרה לסיימם לפני אוקטובר 2017, אז צפויה להתחיל שנת הלימודים הבאה.

***

בסוף שנת הלימודים האחרונה סיימה את תפקידה, כרכזת הלוגיסטיקה הראשונה של המרכז, הילה סמלסון היקרה. לאחר ששתלה, השקתה, טיפחה את הגינה הלימודית, כבשה והתסיסה קשיו, כרוב ולא מעט פלפלים חריפים ועוד ועוד… בחרה הילה לסיים את דרכה איתנו, ולחפש את היעד הבא שלה. הילה – אנחנו כבר מתגעגעים, ומאחלים לך הצלחה בדרכך החדשה…

לאחר תקופת חפיפה, נכנסה לתפקיד, עינב כהן, סטודנטית בוגרת שנה א', שמגיעה אלינו מקיבוץ חצרים (אין מקום שהוא רחוק מידי). מאז כניסתה לתפקיד, בתחילת יולי, היא כבר הספיקה לעשות לא מעט… לעקוב מקרוב, ובגבורה ראויה לציון, אחר תהליך השיפוץ  (מתי לאחרונה ניסיתם לגמוע, רגלית, את המרחק בין "המרכז להנהגת הבריאות" למטבח הישן בקיבוץ נווה איתן, בחום של יולי?), לטחון 50 ק"ג של פלפלים חריפים ועוד…

עינב מתמודדת באומץ עם חריפות במינון גבוה (עם אמצעי מיגון מירבי)

עינב – אנו שמחים שהצטרפת לצוות, ומאחלים לך הצלחה ענקית.

***

ובנוסף על אלה, אנו עוסקים בהכנות לשנת הלימודים הקרובה:

עינב מתכננת כיצד תיראה הגינה הלימודית במתחם החדש, תמי מרכיבה את פאזל שיבוץ תכני הלימוד בתכנית הלימודים השנתית, ואורי, כבכל קיץ, מסתובב ברחבי הארץ וממשיך להפיץ את הידע המשמעותי כל כך – בסיורי ליקוט, קורסים עיוניים אודות ההיסטוריה של התזונה ומערכת העיכול, סדנאות אפיה והתססה ועוד. (תוכלו לראות את כל אלה בלחיצה כאן)

אבל ביום ראשון הקרוב, 23.07.17, נתרכז כל הצוות, חזרה כאן "במרכז להנהגת הבריאות", בקיבוץ נווה איתן, ליום פתוח – לכל אלה המתעניינים/ות בלימודים במסלול, הסקרנים/יות לשמוע יותר אודות "בריאות קהילתית" – מהי, ואלה שכבר לא יכולים/ות לחכות כדי להצטרף אלינו,

אנחנו נהיה כאן בין 09:00 – 17:00 (מוזמנים להגיע בכל שעה בטווח ה-נ"ל)

או כמו שכתבה מיכל שאשו, בוגרת המסלול:

"במשך שלוש שנים למדתי, יום בשבוע, במרכז להנהגת הבריאות. כמות הידע שצברתי היתה עצומה. מידע מההיסטוריה לצד המידע הכי עדכני שיש – מחקרים שפורסמו שבועות ספורים לפני השיעור. מעבר לידע זכיתי בעוד משפחה, משפחה של אנשים שהבריאות האישית והקהילתית היא בראש סדר העדיפויות שלהם, אנשים שרוצים להוביל שינוי.

בשבוע הבא מתחילים הימים הפתוחים במרכז להנהגת הבריאות, כדאי לכם ללכת לשמוע"

אפשר להגיע גם מבלי להודיע, אך נשמח אם תעשו כן, אצל תמי – 052-3633489.

***

המשך קיץ מהנה ונעים לכולנו…

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *