פרויקט ואדי עתיר הינו יוזמה חדשנית של הקהילה הבדואית בנגב והמעבדה הבינלאומית לקיימות, ארגון ללא מטרות רווח שבסיסו בארה״ב. היוזמה להקמת חווה‭ ‬חקלאית‭ ‬מבוססת‭ ‬על‭ ‬תכנון‭ ‬בר‭-‬קיימא‭ ‬תוך‭ ‬שילוב‭ ‬היבטים‭ ‬קהילתיים‭ ,‬סביבתיים‭,‬ טכנולוגיים‭ ‬וכלכליים‭.‬

הפרויקט, פרי חזונו של מייקל בן-אלי מייסד המעבדה, ממנף את הידע, הערכים והשאיפות הבדואיות המסורתיות ע״י שילוב עם טכנולוגיות מתקדמות, נהלים, וידע מדעי בן-זמננו. הפרויקט מדגים יישום של עקרונות הקיימות כפי שפותחו ע״י המעבדה, ומציג מודל בר יישום בנגב ובאזורים צחיחים דומים במקומות אחרים בעולם.

ליבת הפרוייקט כוללת חקלאות אורגנית עם ענפים שונים: גידול בעלי חיים וייצור מוצרי חלב, גידול צמחי מרפא ופיתוח קו מוצרי בריאות וקוסמטיקה, וחידוש הגידול של ירקות מקומיים מזינים. הפרוייקט כולל גם מרכז מבקרים, הכשרה, וחינוך. כמרכז חינוכי אזורי, פרוייקט ואדי עתיר שם דגש על אקולוגיה, חדשנות בת-קיימא, ויזמות. אתר הפרוייקט נתמך על ידי תשתית משולבת של טכנולוגיות ירוקות: השבחת הקרקע, הפקת אנרגיה סולארית וייצור ביו-גז, ייצור קומפוסט מפסולת אורגנית, ניהול השקייה מתקדם, וטיפול ומיחזור שפכין. (מתוך אתר הפרויקט)

כמה נושאים עליהם נדבר:

הפעילות תכלול:

סיור מקצועי בחווה

הרצאה שתועבר ע"י מוחמד אלנאברי – מייסד הפרויקט

סדנת צמחי מרפא שיעביר מרפא בדואי מסורתי – עלי אלווהשלה

טעימות מגבינות החווה

וסיור במפעל ההזנה בחורה.

פרטי השיעורים:

  • יום רביעי 20/03/2024 10:00-15:00 - חורה | מינימום משתתפים 15 | מקסימום משתתפים 25
    מחיר למשתתף: 150 ש"ח

להרשמה ופרטים נוספים

תמי 052-3633489
tami@mazon-izun.com


או מלאו את הטופס הבא