"משבר אקלים, התחממות גלובלית, "דד-ליין 2030" – בשנים האחרונות נראה שהעולם כולו מתעורר מהאנגאובר ארוך, משפשף עיניים, ולא מאמין עם מי הוא הלך לישון – כלכלה מבוססת צריכה תמידית וצמיחה אינסופית, שאכן שיפרה באופן דרמטי את חיינו במאה השנים האחרונות, אך כעת מאיימת להטביע את מרכזי הקניות.

באופן טבעי, אנחנו מתבקשים מיד להפסיק. להפסיק להשתמש בפלסטיק, ברכבים פרטיים, במכונות כביסה ומדיחי כלים. להפסיק לפלוט גזי חממה. להפסיק להשתמש בדלקים מזהמים. להפסיק לזהם נקודה. אנחנו גם מתבקשים להציל. את הדולפינים, את הלוויתנים, את יערות העד ואת הסנאים. את שכבת האוזון. את העולם בכבודו ובעצמו.

מעט מידי, אם בכלל, מבקשים מאיתנו להתחיל. להתחיל ליהנות מהחיים."

 

כמה נושאים עליהם נדבר:

במהלך ההרצאה תיערך היכרות עם רעיונות תנועת ההאטה, ועם האופן שבו היא מציעה לנו להתחיל להציל את העולם, כבר מחר, ממש בלי כוונה.

בתום ההרצאה יתקיים דיון משותף (משך ההרצאה והדיון: כשעתיים) ואחריה נאכל יחד (לאט…) ארוחת צוהריים (שתורכב ממנות שיביאו המשתתפים/ות)

 

על מנחה הסדנה:

עמית נויפלד – יליד 1975, מייסד ועורך אתר תנועת ההאטה ומחבר הספר "היסטוריה של מהירות". לעמית תואר ראשון בפילוסופיה וקולנוע ותואר שני בפילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב. מתגורר בשכונת התקווה עם נועה, אשתו, וגור חתולים. אוהב ללכת לאט ולבהות, משתדל שלא להידרס.

 

 

פרטי השיעורים:

  • יום שישי 26/08/2022 10:00-13:00 - המרכז להנהגת הבריאות, נווה איתן | מינימום משתתפים 10 | מקסימום משתתפים 20

להרשמה ופרטים נוספים

תמי 052-3633489
tami@mazon-izun.com


או מלאו את הטופס הבא